NASIR TEDAVİSİ

Nasır Nedir ?

Nasır cildin olağan şartlardan daha fazla basınç ve sürtünmeye maruz kaldığı bölgede gelişen setleşme ve kalınlaşmadır. Ayak tabanı, ayak parmaklarının üst ve yanları ile el ayasında görülür. Özellikle ayaktaki nasırlar yürümeyle ağrı ve rahatsızlığa sebep olur.

Nasır Neden Olur ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi nasır derinin aşırı basınç ve sürtünmeye maruz kalması sonucu olur. Sürekli uygulanan bu travmalara karşı deri bir nevi kendini korumak için sertleşir ve kalınlaşır. Sertleşmiş ve kalınlaşmış derinin kendisi ağrı ve rahatsızlığa sebep olur.

Nasır Nasıl Tedavi Edilir ?

Nasırllı bölge canlı dokuya zarar verilmeden temizlenir, bu işlem ağrı acı ve kanama oluşturmaz, canlı doku bütünlüğü bozulmaz. "CERRAHİ BİR İŞLEM DEĞİLDİR" nasır bölgesi ortaya çıkarılır. Sonrasında uygun kremlerle nasır giderilir. Fakat önemli olan kısım nasırı oluşturan nedenleri ortadan kaldırmaktır. Uygun ayakkabı, tabanlık ve çeşitli aparatlarla fazla basınçlı bölge düzeltilebilir.

 

GOLDİAMOND AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ İLE MUTLU ADIMLARA...

GOLDİAMON PODOLOJİ ( Eskişehir Ayak Sağlığı Merkezi ); Uzm. Podolog İsmail AĞCA ve Podolog Haticegül ÖZTER ile birlikte hizmetinizde.Tüm diyabetik yada değil ayak sağlığınız hakkında bilgi alıp tedavinizi yaptıracağınız ayak sağlığı merkeziniz.

Prof. Dr. Nabi Avcı Bulvarı No:155/A Odunpazarı ESKİŞEHİR
İletişim Numaramız
0538 510 51 11 - 0222 230 76 76
Mail Adresimiz
guldenkural26@gmail.com
Eskişehir Web Tasarım