TABANLIK ÜRETİMİ

Tabanlık kişinin teknolojik aletler yardımıyla ayak altında oluşan basınçlı bölgelerin belirlenmesi (analiz) bu basınçları gidermeye yönelik uygun tabanlığın planlanması (tasarım) ve uygun teknolojilerle donatılmış yerlerde podologlar kontrolünde kullanıma hazır hale getirilmesiyle (üretim) 3 aşamadan geçer. Tabanlık ayak altındaki basınçlı bölgeleri dengeleyerek hastanın ayağında nasır, çatlak topuk, ülser yarası gibi hastalıkların önlenmesini sağlar. Diyabetik ayak ülser yarası oluşmuş hastalarda; yaranın geldiği bölge tabanlıkta off-loading (oyma, boşa çıkarma) uygulaması ile desteklenerek iyileşme sürecini %30 - %60 oranında hızlandırmaktadır.(üretim atölyesi)

Ayak sağlığının korunması ve varsa sorunlarının tedavi edilmesi kişilerin genel sağlığı açısından önemlidir. Çünkü vücudun tüm yükünü çeken ayaklardır. Ayaklarda meydana gelebilecek bir sorun tüm iskelet sistemini etkilemekte ve çeşitli ağrı ve hastalıklara neden olmaktadır.

Ayaklarda görülen birçok rahatsızlığın tedavisinde kişiye özel tabanlık kullanılmaktadır. Başta düztabanlık, aşırı kavisli ayak, içe ve dışa basma sorunları, nasırlar, tendonlardan kaynaklı rahatsızlıklar kişiye uygun kişiye özel tabanlık kullanımı ile tedavi edilmektedir.

 

 

Yürüme analizi ile eklem hareketlerini sağlayan basınç, tork, moment gibi etkenler ile açısal büyüklükler, ivme gibi etkenler incelenerek kişinin ayak taban ölçüsü alınmaktadır. Bu ölçümlendirme sonucunda kişiye özel, bilgisayar destekli cad cam üretimi tabanlık yapılmaktadır.

Yürüyüş analizi ile hastanın ayak, yürüyüş özellikleri ve problemleri belirlenmekte, hastalığın seyri incelenmekte, tedavi yöntemleri belirlenmekte ve protez, ortezlerin ayağın hareket kabiliyetinde ki etkileri gözlemlenmektedir. Goldiamond Ayak Sağlığı Merkezi olarak son teknolojik yürüme analizi sistemimiz ile hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

GOLDİAMOND AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ İLE MUTLU ADIMLARA...

GOLDİAMON PODOLOJİ ( Eskişehir Ayak Sağlığı Merkezi ); Uzm. Podolog İsmail AĞCA ve Podolog Haticegül ÖZTER ile birlikte hizmetinizde.Tüm diyabetik yada değil ayak sağlığınız hakkında bilgi alıp tedavinizi yaptıracağınız ayak sağlığı merkeziniz.

Prof. Dr. Nabi Avcı Bulvarı No:155/A Odunpazarı ESKİŞEHİR
İletişim Numaramız
0538 510 51 11 - 0222 230 76 76
Mail Adresimiz
guldenkural26@gmail.com
Eskişehir Web Tasarım