AYAK SAĞLIĞI

Ülkemizde Podoloji kısa bir süre öncesine kadar bilinen ve tanınan bir sağlık branşı değildi. İnsanlar ayak sağlığı ile ilgili bir sorun yaşadıklarında ya tıbbi yardım almak için hekimlere başvuruyorlar veya geçici bakım çözümleri için pedikürcülerden yardım almak zorunda kalıyorlardı. Hekimlerin tırnak batması için uyguladıkları tırnağı tamamen veya kısmen çekme işlemleri (lateral revizyon) yaptırmak istemeyen insanlar Pedikürcülerde batık tırnaklarını kestirmek suretiyle hem geçici olarak acılarını dindirmeye çalışıyor hem de steril şartlarda yapılmayan kanamalı işlemler sonucu enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalıyorlardı. Aynı şekilde tırnak mantarı sorunlarında da karaciğer sağlığından endişe duyan hastalar hekimlerin önerdikleri antifungal (mantar karşıtı) tabletleri kullanmak istemedikleri için veya tırnak cilası türünden ürünleri kullanmadan önce tırnakları yeterinde temizleyip inceltemedikleri için tedavileri sonuçsuz kalabiliyordu.

Ülkemizde ilk Podoloji eğitimi Kocaeli Üniversitesi tarafından 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde başlatılmıştır ve 2 senelik eğitimin sonunda Türkiye’nin ilk podologları mezun olmuştur (2014).

2012 yılına kadar Türkiye’de bu konuda hizmet veren herhangi bir kamu kurumu bulunmamış, bu eksikliği yurt dışında eğitimini tamamlamış bireyler özel hizmet olarak tamamlamışlardır. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Erişkin Endokrinololoji ve Metabolizma Bilim Dalına bağlı Podoloji Polikliniği bu uygulamaların yürütüldüğü ilk kamu hastanesidir. Bu gelişmeyle Podoloji sağlık sistemi içindeki ilk yerini almış ve kamu istihdamı adına ilk adım olmuştur.

Daha sonra ülkemizde devlet ve vakıf üniversitelerinde Podoloji bölümleri kurularak eğitim vermeye başladılar.

Merkezimiz 2016 yılında KOCAELİ Üniversitesi mezunu Pdl. Ramazan Emre KARADAŞLI ile Eskişehir ve iç Anadolu bölgesinde hizmet vermeye başlamıştır.

AYAK SAĞLIĞI HİZMETLERİ
GOLDİAMOND AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ İLE MUTLU ADIMLARA...

Ayak sağlığınız için Eskişehirin ilk podoloji ünitesinde güzellik uzmanları değil, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Podoloji Bölümü Mezunu Pdl. Ramazan Emre KARADAŞLI hasta kabul etmektedir. Artık ayaklarınız steril ortamlarda steril malzemelerle bizlere emanet!

Gültepe Mahallesi Gençlik Bulvarı No:155/A Odunpazarı ESKİŞEHİR
İletişim Numaramız
0538 510 51 11 - 0222 230 76 76
Eskişehir Web Tasarım