AYAK SAĞLIĞI

PODOLOJİ (AYAK SAĞLIĞI) NEDİR?

Podoloji; ayak sağlığı ve hastalıklarıyla ilgilenen bir bilim dalıdır. Sağlıklı ayakta koruyucu ve önleyici, ayak hastalıkları üzerinde ise koruyucu tedavi yöntemleriyle uzman hekimlerle iş birliği içerisinde çalışan bir disiplindir.

Ayak üzerinde görülebilen hastalıklarda da erken teşhis çok önemlidir. Bu konuda eğitim almış olan podolog ayağı her bakımdan değerlendirerek, başka hastalıkların belirtisi olabilecek durumlarda hastayı uzman hekime yönlendirip erken teşhis ve tedavilerine yardımcı olmakta ve tedavi sonrası bakımlarında önemli rol üstlenmektedirler.

Polikliniğimiz; diyabet hastaları başta olmak üzere, ayak sağlığı açısından sorun yaşayan tüm bireylerin cerrahi olmayan ayak bakımı ve tedavilerini yapmaktadır. Hastanemiz bünyesinde bulunan Ayak Sağlığı Bölümü – Podoloji Polikliniği; diyabet hastalarının ayak yaralarının önlenmesi üzerine, ayakta var olan tüm problemlerle ilgilenir.

Polikliniğimizde; ayak sağlığı bozulmuş tüm bireylerin gerekli ayak tedavi ve bakımları, medikal olarak ayak bakımı, basma problemlerinin tedavisinde kullanılan tabanlıklar da yapılmaktadır.

Özellikle diyabet hastalarında korkulan bir tablo olan, ayak yaralarının önlenmesi için işlemler yapılmaktadır. Ayak yaraları hem hastalar hem de hasta yakınları için ağır bir tablo oluşturur ve bu süreçler uzuv kayıplarıyla sonuçlanabilir. Düzenli ayak bakımı ve kontrollerini yaptıran diyabetli bireylerde yara açılma riski düşmektedir.

Hastanemizde; tırnak mantarları, tırnak batmaları, deforme büyüyen tırnaklar, nasır problemleri, topuk kalınlaşmaları, topuk çatlamaları, basma problemleri, medikal ayak bakımı, kuruluk, diyabetli bireylerin ayak bakımları, sararmış – kalınlaşmış – deforme olmuş tırnakların tedavileri gibi ayakta var olan tüm problemlerle ilgilenilmektedir.

Diyabetli bireylerde önemli olan, ayaklarda henüz yara açılmadan problemleri fark etmektir.

Yapılan muayenelerde yara açılma riski olan bölgeler tespit edilir ve gerekli önlemler alınır.

 

GOLDİAMOND AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ İLE MUTLU ADIMLARA...

GOLDİAMON PODOLOJİ ( Eskişehir Ayak Sağlığı Merkezi ); Uzm. Podolog Gaye Atar ve Podolog Haticegül ÖZTER ile birlikte hizmetinizde.Tüm diyabetik ayak  veya ayak sağlığınız hakkında bilgi alıp tedavinizi yaptırabileceğiniz ayak sağlığı merkeziniz.

Prof. Dr. Nabi Avcı Bulvarı No:155/A Odunpazarı ESKİŞEHİR
İletişim Numaramız
0538 510 51 11 - 0533 669 25 49
Mail Adresimiz
guldenkural26@gmail.com
Eskişehir Web Tasarım